A bejegyzés címének első része igencsak csalóka, noha valóban gyűrűzésre érkeztünk a Malomvölgybe. Sajnos azonban ez alkalommal is folytatódott, az idei évben végig jellemző gyenge madárjelölési mutató. Azt hittük, hogy a júniusi gyenge szerepléstől már nincs lejjebb. Akkor ugyanis 7 madarat jelöltünk. Hát most kiderült, hogy bizony van. Az augusztusi gyűrűzésen, az egész nap leforgása alatt három madár lábára sikerült gyűrűt tenni. Mindeközben hét pelét költöztettünk ki a házból, így aztán azzal ugrattuk egymást, hogy több a pele, mint a madár. Persze kerestük az okokat, hogy vajon miért ilyen kevés a madár idén. A legnagyobb tényező valószínűleg az időjárás. A tavaszi rendkívül csapadékos és sokszor szélsőséges időben sok fészekalj elpusztulhatott. A csapadékos idő az egész nyárra jellemző volt, így a madarak szinte bárhol találtak maguknak vizet, tehát a patak parton felállított hálóinkba alig-alig tévedt madár. Így okoskodtunk, miközben kénytelenek voltunk belenyugodni, hogy ez az év sajnos nem a madártömegekről szól.
Vasárnap reggel a társaság elvonult, én azonban, ha már itt voltam, tettem egy kört a Gerecse körül.
|
Úton a Gerecsére |
Útban a Nagy Gerecse csúcsra még végig ködben jártam, sőt, még a kilátó alá érkezésemkor is mindent eltakart előlem a ködfátyol. Persze azért felmásztam a toronyba, hogy meggyőződjek róla, semmit sem látni. Viszont úgy döntöttem, az ebédemet a torony tövében fogyasztom el. Falatozás közben azonban lassan felszakadozott a felhőzet, így másodszor is felmásztam a kilátóba. Ekkor már volt részem némi kilátásban is. Az egyik katlanból pedig 12 ölyv termikelt felfelé.
|
GSM tornyok a Gerecsén |
A továbbiakban még lementem a Jura-zsomboly irányába. Itt találtam egy Havasi cincért, majd a Gerecsét megkerülve Tardos felé fejeztem be a túrát.
|
Havasi cincér |
További képek megtekintése...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése